Łysienie oraz utrata włosów

Łysienie oraz utrata włosów to proces, który bardzo trudno zatrzymać. Na szczęście dostępne są metody leczenia, które pozwalają to spowolnić.

łysienie utrata włosów

Przedwczesne łysienie oraz utrata włosów to jedna z największych obaw moich pacjentów. Oczywiście podstawa dobrego leczenia jest diagnostyka łysienia, ale najczęściej u mężczyzn mamy do czynienia z łysieniem androgenowym. Jest ono uwarunkowane genetycznie, przebiega stopniowo (choć nieubłaganie). Włosy osłabiają się i wypadają, na początku w tzw. okolicach androgenowozależnych, czyli nad czołem (wspomniane już zakola) i na szczycie głowy. Idealnym rozwiązaniem jest mezoterapia skóry głowy.

Mezoterapia skóry głowy polega na powierzchniowym ostrzykiwaniu skóry głowy substancjami pobudzającymi wzrost i hamującymi wypadanie włosów (głównie leki przeciwzapalne, witaminy i substancje odżywcze). Zestaw leków dobierany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta.Zabieg metozoterapii skóry głowy trwa około 15-20 minut. Po mezoterapii skóry głowy naskórek może być zaczerwieniony i obrzęknięty. Czasem pojawiają się drobne zasinienia. Zazwyczaj wszystkie dolegliwości ustępują po kilku dniach od zabiegu.
Proponujemy również wampirzy lifting oraz kurację Dr Cyj Hair Filler.

Wampirzy lifting oraz kuracja Dr Cyj Hair Filler

Zabieg może być wykonywany nawet u osób wrażliwych i alergików, bo podawany materiał jest uzyskiwany z krwi pacjenta w wyniku jej odwirowania. Jest zatem zupełnie bezpieczny.Substancją kluczową w zabiegu są płytki krwi, które stanowią naturalną rezerwę czynników wzrostowych, niezbędnych do regeneracji komórek. Osocze bogatopłytkowe podawane jest drogą iniekcji. W efekcie pobudzona zostaje regeneracja tkanek i zwiększa się odrost włosów. Stają się one gęstsze, mocniejsze, proces wypadania włosów oraz łysienie zostaje spowolnione, zaś proces odrastania – przyspieszony.
Dla uzyskania optymalnych efektów najlepiej przeprowadzić serię 3-6 zabiegów w odstępach 2-4 tygodniowych.


Dr Cyj Hair Filler – leczenie i kuracja wypadania włosów.
Podobnie jak mezoterapia polega na podawaniu do skóry głowy specjalnego preparatu. Tym razem, zamiast płytek krwi, wstrzykiwana jest mieszanka siedmiu wyselekcjonowanych peptydów oraz kwas hialuronowy. Podany do skóry pobudza krążenie i odżywia mieszki włosowe. Już pierwszy zabieg hamuje wypadanie włosów, natomiast kolejne stymulują odrastanie nowych, zagęszcza je i pogrubia.
Pojedynczy zabieg Dr Cyj Hair Filler trwa do ok. 30 minut i polega na wykonaniu serii mikrowkłuć i w odróżnieniu od mezoterapii wymaga mniejszej ilości nakłuć.
Wystarczy niewielka ilość skoncentrowanego preparatu, który dzięki opatentowanej technologii przedłużonego uwalniania substancji aktywnych jeszcze przez 2 tygodnie po zabiegu utrzymuje się w skórze, powodując powolne, długotrwałe uwalnianie się i penetrację składników.
U pacjentów najczęściej wykonuję serię 4 zabiegów w dwutygodniowych odstępach.
Efekty zauważalne są już po 2 miesiącach. A po pół roku zazwyczaj wykonuję zabieg przypominający. Terapię można powtórzyć po roku.

Wskazania

  • wypadanie włosów spowodowane nieprawidłowym odżywianiem się, słabym krążeniem, zmianami hormonalnymi, nadmiernym promieniowaniem słonecznym czy nadmiernym stresem,
  • łysienie typu męskiego, plackowate, rozlane,

Przeciwwskazania

  • choroby nowotworowe
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
  • cukrzyca,
  • alergia,
  • stany zapalne skóry,
  • infekcje skórne.