Mezobotox (Baby botox)
Mezobotox (Baby botox) to zabieg terapeutyczny, który jest połączeniem mezoterapii igłowej i polega na śródskórnych iniekcjach wielu mikrokropel rozcieńczonego preparatu toksyny botulinowej.
Mezobotox (Baby botox) - Informacje ogólne
Zabieg mający na celu zmniejszenie nadmiernej mimiki mięśni poprzez zastosowanie toksyny botulinowej. Innowacyjność tej metody polega na równomiernym podawaniu preparatu bez efektu zamrożenia (sparaliżowania) obszaru twarzy poddawanego zabiegowi.
Mezobotox to połączenie mezoterapii igłowej (rewitalizacja skóry) i toksyny botulinowej (usuwanie zmarszczek) . Jest to najnowsza metoda odmładzania twarzy, której efektem jest piękna i odżywiona skóra bez zmarszczek, ale też bez efektu sparaliżowania mięśni.
Zabieg polega na bardzo płytkich mikroiniekcjach, bardzo małych dawek toksyny botulinowej w połączeniu z kwasem hialuronowym lub koktajlem zawierającym odpowiednio dobrane dawki witamin, mikroelementów, czy aminokwasów.
Mezobotox (Baby botox) – mezoterapia + toksyna botulinowa
Iniekcje toksyny botulinowej są najczęstszą procedurą estetyczną wykonywaną na świecie. To bezpieczna i małoinwazyjna metoda stosowana w celu korekcji zmarszczek mimicznych, umożliwiająca uzyskanie korzystnych, powtarzalnych efektów terapeutycznych.
Toksyna botulinowa (popularnie zwana „botoksem”) jest egzotoksyną pochodzenia bakteryjnego wykorzystywaną w medycynie od lat; w dermatologii estetycznej znajduje zastosowanie w leczeniu zmarszczek dynamicznych (mimicznych) twarzy, zmarszczek skóry szyi oraz w leczeniu nadpotliwości.
Toksyna botulinowa działa trójstopniowo, blokując uwalnianie acetylocholiny z zakończeń nerwowych i prowadząc do miejscowego osłabienia napięcia i siły mięśniowej. Efekty działania botoksu są odwracalne i przemijające.
Mezobotox – efekty
Celem zabiegu jest odświeżenie i odmłodzenie wyglądu skóry bez ryzyka przerysowania i sztuczności – absolutnie nie widać, że coś było robione! Naturalne efekty oraz brak skutków ubocznych sprawiają, że zabieg ten cieszy się dużą popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, zwłaszcza młodych/
Wskazania
- drobne zmarszczki,
- zmęczona i zniszczona skóra,
- okolice nie zalecane do konwencjonalnych zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej np. dolna powieka,
- skóra dojrzała pokryta gęstą siateczką drobnych zmarszczek,
- wiotkość skóry, niski stopień elastyczności,
- skóra odwodniona, z drobnymi zmarszczkami.
Przeciwwskazania
- miejscowe infekcje skóry,
- okres ciąży, karmienia piersią oraz menstruacji,
- zaburzenia krzepliwości krwi,
- zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
- nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu,
- choroby serca, rozrusznik,
- epilepsja,
- cukrzyca,
- choroby zakaźne,
- wiek poniżej 24 lat,
- antybiotykoterapia oraz inne terapie farmakologiczne.
Czas rekonwalescencji
Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji. Zabieg trwa około 30 min. i jest bezbolesny (pod znieczuleniem miejscowym). Zaletą mezobotox’u jest to, że zaraz po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności. Należy jednak unikać stosowania kosmetyków, ciężkiego wysiłku fizycznego a także nie kłaść się przez minimum cztery godziny po iniekcji lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Należy również unikać wycierania lub masowanie miejsca iniekcji przez co najmniej 24 godziny po zabiegu.
Jak często powtarzać zabieg?
Efekt zabiegu utrzymują się 5-6 miesięcy, zależnie od indywidualnych predyspozycji oraz stylu życia (np. u osób palących bądź intensywnie korzystających ze słońca – krócej). Zabieg warto powtórzyć, gdy skóra zaczyna tracić sprężystość, a zmarszczki zaczynają być ponownie widoczne – zwykle raz na pół roku.